Agrotkaniny

Agrotkanina polipropylenowa, to coraz bardziej popularny sposób na ochronę upraw przed chwastami. Jako producent agrotkanin płaskich o szerokości 40-525 cm. Standardowa długość rolki to 100 mb, a maksymalna to 1000 mb.
Na życzenie naszych klientów możemy wyprodukować agrotkaniny o grubości 70 g/m² z tkanin okrągło tkanych („rękaw”) oraz 90-200 g/m² tkanych na płaskich krosnach typu SULZER.
Wszystkie zawierają stabilizator UV, co przedłuża żywotność tkanin. Możemy również produkować tkaniny „kolorowe”. Wtedy czarną tasiemkę osnowy przeplatamy z kolorową tasiemką wątku.
Najpopularniejsze są zielone i brązowe. Dzięki produkcji na krosnach typu SULZER tkaniny mają znaczniki w kwadrat 15×15 cm (standardowo zielone).

Nasz nowe zakłady docelowo mają przetwarzać 2000 ton PP na miesiąc. Na dziś posiadamy 55 krosien, 1 linię ekstruzji tasiemki, 1 snowarkę i 3 przewijarki, a docelowo będzie 150 krosien płaskich (SULZER), 3 ekstrudery, 2 snowarki i 4 przewijarki.

Płaskie tkaniny dają możliwość produkcji tkanin ze znacznikami w kwadrat 15×15 cm do 25×25 cm.

Zaletami stosowania agrotkanin polipropylenowych w rolnictwie lub ogrodnictwie są:
– zabezpieczenie przez wzrostem chwastów – redukcja konieczności stosowania herbicydów;
– utrzymanie wody glebie;
– utrzymanie wyższej temperatury gleby – lepsza wegetacja uprawianych roślin.
Agrotkanina poza tym, że chroni przed wysuszeniem gleby, jednocześnie umożliwia przesączenie się wody z opadów atmosferycznych.

Na życzenie klienta możemy przygotować tkaninę w opakowania handlowe (np. 20 m²) z etykietą zgodną z zamówieniem klienta, logo, tekstem w dowolnym języku – dostarczonym przez klienta.
Realizujemy tylko zamówienia całokontenerowe.