Tkaniny techniczne

AGROTKANINY

Agrotkanina polipropylenowa to coraz bardziej popularny sposób na ochronę upraw przed chwastami. Jesteśmy producentem tkanin płaskich o szerokości 40-520 cm.

Na życzenie naszych klientów możemy wyprodukować agrotkaniny o grubości:

  • 70 i 90 g/m² z tkanin okrągłotkanych
  • oraz 100-200 g/m² tkanych na płaskich krosnach typu SULZER.

Wszystkie zawierają stabilizator UV, co przedłuża żywotność tkanin. Możemy również produkować tkaniny „kolorowe”. Wtedy czarną tasiemkę osnowy przeplatamy z kolorową tasiemką wątku.
Najpopularniejsze są zielone i brązowe.

Nasz nowe zakłady docelowo mają przetwarzać 2000 ton PP na miesiąc. Na dziś posiadamy 55 krosien, 1 linię ekstruzji tasiemki, 1 snowarkę i 3 przewijarki, a docelowo będzie 150 krosien płaskich (SULZER), 3 ekstrudery, 2. snowarki i 4 przewijarki.

Płaskie tkaniny dają możliwość produkcji tkanin ze znacznikami w kwadrat od 15×15 cm do 25×25 cm.

Zaletami stosowania agrotkanin polipropylenowych w rolnictwie lub ogrodnictwie są:

  • zabezpieczenie przed wzrostem chwastów – redukcja konieczności stosowania herbicydów;
  • utrzymanie wody glebie;
  • utrzymanie wyższej temperatury gleby – lepsza wegetacja uprawianych roślin.

Agrotkanina poza tym, że chroni przed wysuszeniem gleby, jednocześnie umożliwia przesączenie się wody z opadów atmosferycznych.

Na życzenie klienta możemy przygotować tkaninę w opakowania handlowe (np. 20 m²) z etykietą zgodną z zamówieniem klienta, logo, tekstem w dowolnym języku – dostarczonym przez klienta).

GEOTKANINY

Shankar TechX’s Geotextiles to linia produktów o wysokiej wytrzymałości. Jest szeroko stosowany do filtrowania, stabilizacji, wzmacniania, oddzielania, osuszania i izolowania gruntów w kategoriach zastosowań przeznaczonych dla budownictwa. Wykonanych w indywidualnej przędzy multifilamentowej/taśmy splecionej razem w stabilną strukturę tkaniny o doskonałej kombinacji właściwości fizycznych, mechanicznych i hydraulicznych. Jesteśmy producentem tkanin płaskich o szerokości 40-520 cm.

Na życzenie naszych klientów możemy wyprodukować 100-250 g/m² tkanych na płaskich krosnach typu SULZER. Oprócz standardowych produktów możemy wykonać tkaniny wg założonych przez klienta parametrów.

Wszystkie zawierają stabilizator UV, co przedłuża żywotność tkanin.

Nasze nowe zakłady docelowo mają przetwarzać 2000 ton PP na miesiąc. Na dziś posiadamy 55 krosien, 1 linię ekstruzji tasiemki, 1 snowarkę i 3 przewijarki, a docelowo będzie 150 krosien płaskich (SULZER), 3 ekstrudery, 2. snowarki i 4 przewijarki.

Produkowane przez Shankar TechX’s Geotextiles geotkaniny charakteryzują się:
* doskonałymi właściwościami separacyjnymi;
* doskonałą odpornością na naturalne właściwości chemiczne środowiska;
* właściwościami filtracyjnymi.

Produkujemy również tkaniny do produkcji mat betonitowych GCL o grubości 120 i 200 g/m² na rolkach o długości 1000 mb.